İspanya’da 10 yaşında çocuk doğum yaptı

İspanya’da 10 yaşında çocuk doğum yaptı

İspanya’nın güneyindeki Jerez kentinde 10 Rumen bir kız çocuğu sağlıklı bir şekilde yaptı. yapan kızın annesi bunun ülkesinde “rutin” bir şey olduğunu söyledi.

(Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra) –
Yetkililer şimdi bebeğin bakımı ve sorumluluğunun kıza ve ailesine bırakılıp bırakılmayacağına dair karar verme aşamasında.  

Endülüs bölgesinin sosyal işlerden sorumlu bakanı Micaela Navarro konuyla ilgili açıklamasında bebeğin geçtiğimiz hafta Jerez de la Frontera kentinde dünyaya geldiğini söyledi.

Navarro, gazetecilere bebeğin babasının da küçük bir çocuk olduğunu ve hem babanın hem de annenin sağlıklarının yerinde olduğunu belirtti.

Bebeğin cinisyeti gibi ayrıntılar konusunda da ise bilgi verilmedi.

İspanya gazeteleri annenin Romanya kökenli olduğunu yazdı.

Günlük Diario de Jerez gazetesi kızın yattığı hastane çalışanlarına dayandırdığı haberinde kızın annesinin ülkesine böyle küçük yaşta doğum yapmanın yaygın olduğunu söylediğini yazdı.

Anne hastane personeline küçük kızın erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığını da söyledi.

Gazete doğum sırasında hiç bir komplikasyon meydana gelmediğini, kızın sezeryan istemediğini ve yoğun bakıma girmeye gerek duyulmadığını da belirtti.

Tıp uzmanları halen büyümekte oldukları içiğn küçük kızların hamileliklerinin daha fazla risk taşıdığını belirtiyorlar.

Araşatımalar onlu yaşlardaki kızların prematüre bebek doğurma riskinin daha fazla olduğunu ve bebeklerin de bir yaşından önce ölme tehlikesinin yüksek olduğunu gösteriyor. 

3 Kasım Çarşamba 2010  ~ Yaşam


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler

POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,hava durumu 1 aylık,yeni açılan üniversiteler 2011,metok,berk oktay öldümü,sümeyye erdoğan kaç yaşında,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,koç lisesi taban puanı 2010,tansiyonu ne dengeler,erhan mete kimdir ssk bgkr torba yasa 5 04 2014,masa altında oynaşma,haylaz kz emine,budo wifi şifresi,beşiktaş belediyesinin ebe hemşire alımı varmı,metin tekin evlimi,türk tecavüz vakaları,boyunda ağrılı beze,trt hava durumu mersin,adana motor kazası,kömür ocaklarında çalışanların maaşları,yunuslari nasil egitiyorlar,ariel aron,mehmet dumlu,kanasc leyla,rihanna seviirken,satlk wosvagen jipler,busmek sergisi 2011,simin bilbay,hadise pla pozlar,akasya dura glbin frikikleri,extacy eitleri,sude lara zkan,kizlarin don sakasi,4c madurlar